Depilator w roli głównej

Witam Was,

chciałabym Wam opowiedzieć o tym jak rozpoczęłam moją przygodę z depilatorem. Swój kupiłam bardzo dawno temu, może ok 5. I wtedy użyłam go raz i to na dosłowni cm nogi. Ból jaki mi towarzyszył był nie do wytrzymania. Po tym czasie robiłam jeszcze jedno podejście do depilacji ale nic z tego nie było. Skończyło się na wyrwaniu kilku włosków i odstawieniu do szafy na kilka lat.Po takich przygodach stwierdziłam że sama depilacja jest super , że to z moim depilatorem jest coś nie tak. Ze jest slaby, że może nie wyrywa włosków, że trzeba kupić nowy. Oglądałam super modele z coraz to nowymi funkcjami i nawet te którymi depilacje można wykonywać pod wodą. Już nie raz prawie zamówiłam nowy model ale coś w ostatniej chwili mnie powstrzymywało.

Wczoraj, po obejrzeniu filmiku na youtube Susz o pielęgnacji od stóp do głów stwierdziłam że kupie cały zestaw z Braun i na pewno depilacja będzie bardzo przyjemna. Na szczęście ( w tym przypadku ) nie lubię czekać więc postanowiłam ostatni raz dać szansę mojemu nieszczęsnemu depilatorowi.


I bardzo dobrze się stało. Depilacja poszła bardzo szybko. Wydepilowałam całe nogi i bez większego bólu. Byłam bardzo dumna. Nogi były bardzo dobrze ogolone, gładkie.

Mój depilator posiada dwie prędkości ( ja używałam tylko jedynki ) . Dodatkowo zainstalowano lampkę która oświetla nam powierzchnię depilowaną oraz zimny nawiew powietrza, który umila depilację.


Depilator z Rowenty posiada szczoteczkę do czyszczenia :) Nakładki wygładzające, oraz końcówkę do depilacji okolic bikini.

Jedna wadą było to, iż pojawiły się kropki na nogach ( po włosach ) ale to zupełnie normalne przy wyrywaniu włosów. Dlatego depilacje należy wykonywać na noc, kiedy to skóra może odpocząć całą noc.

Ja sowich nóg, po zabiegu, nie smarowałam żadnym balsamem, bo po prostu nie miałam nic stosownego. Jeżeli chcecie to dobrym produktem po depilacji jest balsam lub krem na bazie aloesu lub coś z 
d-pantenolem. Po takich przygodach stwierdzam że nie ważne jaki masz depilator, czy jest to najdroższy czy nieco tańszy i tak można dobrze wydepilować nogi. Przyznam że może fakt iż depilacje można wykonać pod wodą niwelowałby ból ale jeśli macie już depilator nie warto kupować nowego. Każdy działa w podobny sposób i nie sądzę że istnieje takie który depiluje bez bólu.

W moim przypadku depilacja depilatorem ( wczoraj ) nie była dla mnie bolesna ponieważ wcześniej wykonywałam domową depilację woskiem. Wydaje mi się że włoski były bardziej podatne na wyrywanie. Dodatkowym plusem depilatora jest to że wyrywa naprawdę bardzo krótkie włosy. Przy wosku musiałabym czekać aż odrosną , co w lecie skończyło by się depilacja maszynką.

Czym Wy wykonujecie depilację ??
Jakie są Wasze ulubione sposoby depilacji ? 


Pozdrawiam,
Larose. 

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Zgadzam się, są gorsze i lepsze depilatory ale akurat to czy boli czy nie zależy od naszej wytrzymałości. Każdy depilator wyrywa włoski a to trochę musi boleć. Ja na przykład mam philipsa wodoodpornego i wystarczyło go ze 2 razy użyć pod zimnym prysznicem i za 3 juz nie bolało :) A to że nie trzeba zapuszczac włoskow jest chyba najwiekszym plusem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam podobne zdanie każdy depilator sprawia ból. Kwestia czy to wytrzymamy . U mnie wszystko zależy od dnia czasem nie dam rady boli nie miłosiernie natomiast w innym dniu siadam rach ciach jak maszynką i z głowy.

    OdpowiedzUsuń