Suche szampony - porównanie

Suche szampony są dla mnie nie zastąpione ponieważ posiadam włosy przetłuszczające się. Gdyby nie one musiałabym myc włosy codziennie czego nie chce robić. Przetestowałam już kilka z tego typu produktów.


Pierwszym szamponem ( którego to opakowanie znalazłam przy okazji porządków kosmetyków) jest Hot Tin Roof. opakowanie mieści 75 ml produktu. Niestety nie pamiętam jaki jest jego koszt, kupiony na allegro.  Miał szybko i skutecznie - czyścić i odświeżać. Kiedy go kupiłam byłam bardzo mile zadowolona, na drugi dzień po myciu mogłam popsikać szamponem i miałam przedłużoną świeżość włosów. Wtedy jako pierwszy tego typu produkt była bardzo dobry jednak bardzo szybko mi się skończył. 

Kolejne produkty zakupiłam w Rossmanie. I tak szampon Beauty Formula. Miał odświeżać włosy, ale niestety była to najgorszy szampon jakiego miałam okazje używać. Miałam 2 albo nawet 3 opakowania więc to nie był przypadek. Po spryskaniu włosów były lekko odświeżone ale po kilku minutach włosy wracały do swojego poprzedniego stanu. Szampon jest bardzo łatwo dostępny i chyba najtańszy z wymienionych przez mnie. Cena to ok. 8 zł z 150 ml. 

Szampon Swiss Frottee był do tej pory moim faworytem. Odświeżał włosy co najmniej na pół dnia co uważałam za długi czas. Przy tym lekko unosił je u nasady. Włosy spryskiwałam na drugi dzień po myciu i robiłam koczki lub kucyki. Wydawało mi się iż szampon bardzo dobrze się sprawdza. Dostać go można w Rossmanie i chyba w Super Pharam. Cena to ok 10 zł za 200 ml. 

Ostatnio na promocji zobaczyłam szampon z Schwarzkopf Schauma Świeżość Bawełny. Szampon do włosów lekko i mocno przetłuszczających się. Rzeczywiście przedłużał świeżość włosów o jedne dzień, choć pod koniec włosy nie wyglądały już tak dobrze. Nawet wtedy kiedy wiązałam włosy. Cena w promocji 10 zł za 150 ml. 

Myślałam iż dwa ostatnie szampony będę stosować zamiennie aż przeczytałam osławionych przez wszystkich szampony z Batiste. Stwierdziłam iż do dobry czas aby zamówić i przetestować na własnych włosach. Byłam bardzo pozytywnie do nich nastawiona, oczekiwałam wiele. 

Zamówiłam dwa rodzaje XXL Volume z dodatkiem lakieru do włosów oraz tradycyjny tropical. wiem że nie można oceniać produktu po jednym użyciu ale jestem tak bardzo zadowolona iż musiałam Wam o tym napisać. Włosy po zastosowaniu szamponu XXL zyskały zaskakującą objętość , naprawdę XXL. Były przy tym odświeżone przypominające włosy po umyciu. Cena ( o ile dobrze pamiętam ) : ok. 15 zł Mam tylko nadzieję że wydajność szamponu będzie równie zadowalająca. 

P.S Kupiłam olej lniany , po pierwszym użyciu moje końcówki były bardziej zdyscyplinowane. Jestem pozytywnie do niego nastawiona. 

Pozdrawiam , 
Larose750

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Nigdy nie stosowałam suchego szamponu. Ale te z batiste mają świetne opinie, ciekawa jestem jak u mnie sprawdziłby się ten z lakierem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również mia miałam jeszcze okazji używać suchego szamponu. Za to używałam pudru takiego dla dzieci i sprawdził się całkiem całkiem :)

    OdpowiedzUsuń